top of page
IMG_20231023_111933.jpg

Vítejte na stránkách lesní komunitní školky Děti z Teepee

Zázemí školky Děti z teepee

Zázemí naší školky se nachází v nádherném prostřední Kosteleckých Horek, kde máme k dispozici vytápěnou místnost se sociálním zařízením. Dále pak děti se mohou rozlétnout po obrovském dvoře a ještě větší zahradě. Zde máme pro děti k dispozici písek, vrbové iglů, týpí,  kadibudku a NOVĚ i lanové centrum s houpačkou

 

Aktuálně přibíráme parťáky k našim dětem. Můžete si zvolit z několika variant, které jsme pro Vaše děti připravily. Mimo jiné nabízíme i postupnou a pozvolnou adaptaci Vašich dětí v bezpečí s Vámi po boku.

 

Podívejte se na fotky z naší školky, aby jste si mohli udělat představu, jak to u nás ve školce vypadá. Fotky najdete právě ZDE! Pokud byste se rádi podívali osobně, neváhejte nás kontaktovat buď emailem nebo telefonem a domluvit se na návštěvě.

Aktuálně v našem týpku!

Během léta jsme pro Vás a Vaše děti připravily ADAPTAČNÍ POBYTY poslední dva týdny v srpnu. Více informací na telefonu 732 122 344 nebo na emailu predseda@detizteepee.cz

Hlídání dětí školkového i školního věku

IMG_20231023_111838.jpg

Stále nabízíme jednorázové hlídání dětí v průběhu celého školního roku.

Potřebujete si něco zařídit, vyřídit nebo pouze odpočnout? Máme pro Vás řešení! Naše školka nabízí jednorázové hlídání dětí buď na půl dne nebo na celý den přesně podle Vašich potřeb. 

 

Hlídání probíhá v zázemí školky souběžně se školkovým provozem. 

 

Pokud Vás naše nabídka zaujala, podívejte se na CENÍK a ZÁZEMÍ naší školky a neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo emailem. 

Noc v týpí pro otrlé!

Toužíš prožít něco jedinečného? Nebo snad něčím zajímavým obdarovat své blízké? 

Toužíš zažít romantickou noc v srdci krásné přírody? Nebo třeba si vyjet s kamarády na víkend? Připravit dětem překvapení a radost? Chtěli byste ráno po probuzení a nebo před spaním pozorovat pasoucí se srnky? Možná můžou být blíž než byste je kdy čekali.

Naše týpí jsme zasadili do jedinečného prostředí Kosteleckých Horek, obce, která se nachází v nadmořské výšce 320 m.n.m.

Volné termíny pro splnění svých snů se dozvíš, pokud nás budeš kontaktovat emailem nebo telefonicky! 

IMG_20231023_111838.jpg

Rádi byste nahlédli do života včel? 

srdcem včelařem.jpg

Vždycky Vás lákalo zjistit, jak to chodí v úlu, ale chyběla Vám odvaha jít vstříc žihadlům? Zahoďte své obavy, u nás jsou naprosto zbytečné!

V srdci nádherné přírody Kosteleckých Horek Vám přinášíme možnost stát se na chvíli včelařem a bezpečně bez žihadel si vyzkoušet na vlastní kůži, jak to vypadá právě tam, mezi včelkami v úlu.  

Máme pro Vás a Vaše děti zajímavé seznámení s tak důležitými tvory, bez kterých bychom těžko mohli existovat. V prostorách naší školky na Vás čeká prosklený úl, díky kterému můžete nakouknout tam, kde to bývá většinou pro většinu lidí skryto. Mezi včelky do jejich úlu. A to v bezpečí a bez žihadel. :)

Volné termíny se dozvíte na emailu predseda@detizteepee.cz.

Výzva 15 minut spolu 

1.png

Rozhodli jsme se vzájemně se podpořit a vytvořit výzvu, která nám pomůže trávit více kvalitního času s našimi dětmi. Vytvořili jsme pro vás přehlednou tabulku, kterou si můžete vytisknout a v našem blogovém článku se dozvíte více o tom, k čemu je to vlastně dobré a proč jsme se rozhodli vytvořit tuto výzvu. 

Stalo se u nás v Teepee 

leták 02_edited.jpg

Letos na jaře i na podzim jsme pro Vás zorganizovali v prostorách MAS v Kosteleckých Horkách kurz Respektovat a být respektován. 

Kurz byl určen pro rodiče, pracovníky mateřských, základních i středních škol. Pracovníky uměleckých škol nebo DDM. Doktory, pracovníky sociálních služeb, atd. Prost+ každého, kdo ve své pracovní praxi nebo ve svém soukromém životě jakkoliv interaguje s někým druhým. 

Během 4 víkendových dnů jsme se podívali pod pokličku emocím, zkusili jsme něco z komunikačních technik, pobavili jsme se o tom, co by se dalo dělat na místo trestů a také jak na pozitivní zpětnou vazbu, či-li jak by se dala vyjadřovat ocenění a uznání tak, abychom u dětí nevytvářeli zbytečnou a nežádoucí závislost na autoritě. V konečném důsledku pak závislost na pochvale a ocenění od někoho zvenčí.

Teepee Blog

Naše vize

Vizí našeho projektu je vytvořit lesní školku, která bude inspirována principy  alternativních přístupů lesních, Montessori a Waldorfských pedagogik.

Ceník

Zaujal vás náš projekt a rádi byste svěřili své děti do rukou našich průvodců? 

Spolek 

Na tomto místě jsou k dispozici naše stanovy, výroční zprávy a jiné dokumenty týkající se spolku. 

Stránka se připravuje
Formuláře ke stažení

Potřebujete přihlášku nebo smlouvu s rodiči? Zajímá vás jídelní lístek? 

Stránka se připravuje

Chcete nás finančně podpořit?

V současné chvíli jsme na prozatimním místě, nicméně nákladů máme více než dost. V poslední době nás nejvíce peněz stálo stěhování a nové dřevo na zimu. Také jsme museli do chatičky pořídít nová kamna, protože ta současná jsou velmi stará a neudrží teplo. 

Co se týče budování zázemí, na jaře hledáme pozemek, kde bychom mohli dlouhodobě zakotvit. Proto také co nejvíce šetříme abychom na novém místě mohli pořídit maringotku nebo něco podobného, co bude vyhovovat konkrétnímu místu. 

Protože, se nám neosvěčil crowdunfing ani veřejná sbírka pouze sdílíme číslo našeho účtu. Pokud nás chcete podpořit, pošlete libovolnou částku s poznámkou dar. 

 

Za jakýkoliv příspěvek budeme velmi vděčni.  2502209874/2010

Stanu se sponzorem / partnerem Dětí z Teepee

Líbí se vám náš záměr? Chcete nás nějak významěji podpořit finančně nebo materiálně?
Rádi byste se stali našimi sponzory nebo partnery?
Kontaktujte nás emailem: deti.z.teepee@gmail.com
bottom of page